O czym będzie nasza ostatnia rozmowa?

O czym będzie nasza ostatnia rozmowa?

Budzik. Siku. Zęby. Pobudka. Śniadanie. Szybko-szybko. Garaż. Samochód. Przedszkole. Bądź grzeczna! Biuro. Kawa. Telefon. Mail. Drugi, trzeci, dwudziesty. Samochód. Przedszkole. Dom. Obiad. Zabawa. Kąpiel. Dobranoc Maluszku! Komputer. Netflix. Śpij dobrze!

Dzień za dniem. Życie w migawce. Pełne haseł i równoważników zdań. W głowie mnóstwo zadań i celów. Po całym dniu gadania, myślenia, rozwiązywania problemów nie chce się rozmawiać. Pogadamy o tym później. Chcę odpocząć.

Co u Ciebie nie jest tak ważne, jak to, że coś miałeś zrobić, coś obiecałaś, to trzeba ogarnąć. Znowu to samo. Nie chce się rozmawiać, lepiej powarczeć. Bo dzień był zły, bo lało, bo zimno, bo w sklepie znów były tylko dwie kasy czynne. Bo zapomniałeś. Jak zawsze. Bo nie umiesz czytać mi w myślach.

A przecież kiedyś to będzie nasza ostatnia rozmowa. Lakoniczne, zwyczajne poranne Pa! będzie odbijać się echem od ścian. Wspomnienie ostatnich słów wyryje się w głowie na długi czas. Nagle okaże się, że tak wiele było jeszcze do powiedzenia.

Data dodania: 2020.04.14
Kategorie: LIFESTYLE
Tagi: bliscy, czas, myśli, pożegnanie, rodzina, rozmowy

Najnowsze artykuły

Social Media